Říjen 2007

Harry Potter a Fénixův řád

27. října 2007 v 18:03 | veverka terka |  Harry potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter and the Order of the Phoenix

Výroba:USA/2007
Délka filmu:138 min
Premiéra:19.7.2007
Režie:David Yates
Scénář:Michael Goldenberg
Produkce:David Heyman, David Barron
Kamera:Slawomir Idziak
Hudba:Nicholas Hooper
Herci:Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Ralph Fiennes, Gary Oldman
Žánr:Rodinný
Přístupnost:Přístupný
České stránky filmu: www.harryafenix.cz
Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně zpochybněna Harryho důvěryhodnost. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii. V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými silami, které se kolem nich stahují. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Tajně se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali Brumbálova armáda, a učí je, jak se ubránit černé magii. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne ...

Harry Potter a Ohnivý pohár

27. října 2007 v 18:00 | veverka terka |  Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a ohnivý pohár - Harry Potter and the Goblet of Fire
Originální název: Harry Potter and the Goblet of Fire Motto: Doba bude zlá a temná ... Typ filmu: Rodinný Rok výroby: 2005 Hrají: Rupert Grint , Daniel Radcliffe , Ralph Fiennes , Stephen Fry , Harper Marshall , Lewis Macleod , Sam Hazeldine , Gregg Chillin , Blake Ritson , Matthew Marsh , Matthew Marsh , Jonathan Kydd , Tom Goodman-Hill Popis: Čtvrtý rok Harryho Pottera ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude opět plný překvapení, akce a nebezpečí. Bradavice pořádají Turnaj tří kouzelníků, kde tři vybraní studenti ze tří nejprestižnějších kouzelnických škol budou plnit řadu nebezpečných úkolů. Teprve čtrnáctiletý Harry je překvapivě do soutěže vybrán jako čtvrtý a jelikož je rozhodnutí Ohnivého poháru závazné, soutěžit musí. Všude bují podezřívavost a žárlivost, dokonce i jeho nejbližší začínají věřit, že Harry nějakým trikem pohár přiměl, aby ho vybral. Harry se připravuje na náročné úkoly Turnaje - musí uniknout plameny chrlícímu drakovi, potopit se do hlubin velkého jezera a najít cestu v nebezpečném bludišti. Nic ho ale nedeptá víc než nejděsivější ze všech úkolů - najít partnerku na Vánoční ples. Události naberou neblahý kurz, když přímo na pozemku školy dojde k vraždě. Vyděšený a pronásledovaný sny o Voldemortovi se Harry obrátí na Brumbála. I ctihodný ředitel školy však přiznává, že žádné snadné odpovědi už neexistují. Vítězství je na dosah, když se ale přiblíží k Poháru tří kouzelníků, není všechno tím, čím se být zdá a za okamžik už se Harry střemhlav řítí vstříc nevyhnutelnému setkání se skutečným zlem ...

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

27. října 2007 v 17:58 | veverka terka |  Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
Harry Potter a vězeň z Azkabanu/ Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
USA, 2004, 141 minut
Režie: Alfonso Cuarón
Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Gary Oldman, Alan Rickman, Tom Felton, David Thewlis, Michael Gambon

Harry Potter a Tajemná komnata

6. října 2007 v 14:48 | veverka terka |  Harry Potter a Tajemná komnata
V druhém Harryho roce v Bradavicích se začnou dít divné věci. Několik žáků zničehonic zkamení a školou se šeptem šíří zvláštní legenda o Tajemné komnatě. Nový učitel obrany proti černé magii Zlatoslav Lockhart je úplně neschopný. Harry začne slyšet v hlavě čísi nenávistné výhružky a s neklidem zjistí, že ovládá hadí řeč, které jinak rozumí jen zlí černokněžníci, jako je třeba lord Voldemort. Dvojka má proti prvnímu dílu větší spád - čtenář stále odhaluje zvláštnosti kouzelnického prostředí, ale navíc se mu dostane napínavého, detektivně pojatého vyprávění o pátrání po záhadě Tajemné komnaty. Harryho a jeho kamarády kromě toho čeká mnohem víc nástrah, a to i životu nebezpečných.

Emma Watson alias Hermiona Granger

6. října 2007 v 13:56 | veverka terka |  Emma Watson
EMMA WATSON

CELÉ JMÉNO:Emma Charlotte Duerre Watson
DATUM NAROZENÍ:15.4.1990
ZNAMENÍ:beran
BARVA VLASŮ:"špinavá" blond
BARVA OČÍ:hnědá
DOMÁCÍ MAZLÍČCI:kočky Bubbles a Domino
SOUROZENCI:bratr Alex ( jenom o tři roky mladší )
KONÍČKY:tenis, hokej, rounders ( něco jako baseball )
OBLÍBENÝ ŠKOLNÍ PŘEDMĚT:výtvarná výchova, angličtina
OBLÍBENÝ FILM:filmy s Julií Roberts ( Pretty Woman, Notting Hill )
OBLÍBENÁ HEREČKA:Julia Roberts, Sandra Bullock
OBLÍBENÍ HERCI:Goldie Hawn, John Cleese
OBLÍBENÁ HUDBA:Bryan Adams, Suzanne Vega, Dido, Samantha Mumba a dál všechny poslední hity v rádiu, převážně pop
OBLÍBENÉ JÍDLO:italské ( těstoviny, pizza a další )
TYPICKÝ DEN EMMY:
  1. vyzvednou ji
  2. make up, úprava vlasů, kostýmy ( asi 4 hodiny )
  3. vysvětlování role a hraní ( asi 3 hodiny )
  4. oběh ( asi 1 hodina )
  5. učení role
Jak Harry Potter změnil její život: "Teď už se, díky autogramům, umím mnohem rychleji podepsat" tvrdí Emma
Plány do budoucnosti: "Docela se těším zpátky do školy, být normální je fajn." A dál? "Jsem docela dobrá v organizování milostného života druhých lidí, takže…" Takže psycholožka nebo seznamovací agentka?
Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie.Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý.

Emma Watson počtvrté ztvárňuje lehce knihomolskou, ale velmi vřelou Hermionu Grangerovou, která se ve čtvrtém dílu vrhá i do jiných dobrodružství, než jsou ta, která jsou vepsána v knihách. Její role Hermiony byla sice první příležitostí, kterou ji svět profesionálního herectví nabídl, avšak její přirozený talent byl zřejmý již od raných let.

Její vynikající výkon v roli Hermiony jí po světě zajistil přízeň fanoušků a prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, kterou získala hned dvakrát. Samozřejmě za Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Za roli v Harry Potter a vězeň z Azkabanu získala díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma se v současné době snaží skloubit hereckou kariéru se školními aktivitami.

Baví ji hokej, házená, tenis a atletika. Zajímá se o umění a chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení. Mezi její oblíbené aktivity také patří navštěvování přátel a rodiny, cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv.

Alan Rickman alias Severus Snape

6. října 2007 v 13:43 | veverka terka |  Alan Rickman

ALAN RICKMAN


Datum narození:21.02.1940
Místo narození:Hammersmith, Londýn, Anglie

Znamení: Ryby
Alan Rickman je po rodičích irsko-veląského původu. Vystudoval design na Chelsea School of Art a tři roky pracoval s návrhářskou skupinou, neľ se rozhodl stát se hercem. Jako ąestadvacetiletý začal studovat herectví na Royal Academy of Dramatic Art (RADA) v Londýně a poté se připojil k souboru Birmingham Repertory Theatre Company. Krátce pak působil v londýnském divadle National Theatre, neľ se stal členem Royal Shakespeare Company (1985-87), v jejíľ inscenaci hry Christophera Hamptona podle Laclosova románu v dopisech Nebezpečné známosti zaujal rolí záletného vikomta Valmonta.

V téľe úloze amorálního svůdce a manipulátora lidských citů hostoval také na Broadwayi, kde byl za svůj výkon nominován na cenu Tony 1987. Hrál i v daląích divadelních inscenacích, např. v Čechovově Rackovi a Shakespearových hrách Troilus a Cressida a Hamlet. Do ąirąího diváckého povědomí vstoupil jako odporný i komický lotr Obadiah Slope v TV seriálu Barchesterská kronika.

Před film. kamerou se prosadil hned svou první rolí Hanse Grubera, sebejistého ąéfa teroristického komanda, které je při svém přepadení přepychového mrakodrapu zneąkodněno jediným neohroľeným policistou (Bruce Willis), v akčním thrilleru Smrtonosná past (r. J. McTiernan). Podobnými rysy přitaľlivého ničemy se vyznačuje také ąerif z Nottinghamu, za jehoľ ztvárnění v historické legendě Král zbojníků Robin Hood (r. K. Reynolds) získal cenu BAFTA 1991. Jiľ dříve získal za své role ve snímcích Rozum a cit a Michael Collins nominace na cenu BAFTA. Za skvěle zvládnuté role ve filmech Opravdově, ąíleně, hluboce, Zavři mé oči a Robin Hood: Král zlodějů byl jmenován Evening Standard Film hercem roku. Za roli ve filmu Mesmer byl na festivalu v Montrealu jmenován Nejlepąím hercem.

Ve zcela odliąné poloze se předvedl v psychologickém dramatu Zavři mé oči (r. S. Poliakoff), v němľ ztělesnil finančníka Sinclaira Bryanta, který pomůľe své manľelce (Saskia Reevesová) vymanit se z incestního sourozeneckého vztahu. Účinkoval také v TV, např. jako host v epizodě Murder, Obliquely (Láska si nevybírá - ČTV; r. Alfonso Cuaron) z kriminálního seriálu Fallen Angels (Padlí andělé) a v seriálech Revolutionary Witness (Revoluční svědek) a Spirit of Man (Lidský duch).

Za titulní roli ruského ąarlatána a samozvaného mnicha Grigorije Rasputina v ľivotopisném TV snímku z produkce HBO Rasputin obdrľel Zlatý glóbus 1996, cenu Emmy 1996 a SAG Awards v kategorii Nejlepąí herec v hlavní roli. V Londýně inscenoval 1995 divadelní hru Zimní host, jejíľ film. verzí s Emmou Thompsonovou debutoval i jako film. reľisér. Na filmovém festivalu v Benátkách se tento film dostal do oficiálního výběru a získal na něm tři ceny, o něco později byl oceněn na Chicago Film Festival jako nejlepąí film. V roce 1991 se A. R. opět připomněl na divadle v Londýně a Edinburghu, kde účinkoval ve hře Toma Stopparda Tango.

V říjnu 1998 se představil po boku Helen Mirrenové jako Antonius na jeviąti londýnského Royal National Theatre v Shakespearově tragédii Antonius a Kleopatra. Od 1977 je jeho ľivotní partnerkou politička Rima Hortonová.

Rickman nedávno hrál na prknech West Endu v oceňované produkci s názvem Private Lives, který vzeąel z pera Noela Cowarda. Poté Rickman za výkon v těchto hrách získal ceny od Variety Club a Theatre Goers Awards v kategorii Nejlepąí herec a byl nominován na ceny Olivier a Evening Standard Awards. Neľ se hra přestěhovala z Albery Theatre na Broadway, byla stále vyprodaná a Rickman byl nominován na cenu Tony Award v kategorii Nejlepąí herec. Poté se vrátil do Londýna, aby pod vedením reľiséra Richarda Curtise natočil Lásku nebeskou a pro televizní kanál HBO film Something the Lord Made.

Alan Rickman se do podvědomí mnoha diváků dostal předevąím díky roli profesora Severuse Snapeho, kterého ztvárnil ve vąech dílech o Harrym Potterovi. Nejprve v roce 2001 ve snímku Harry Potter a kámen mudrců (r. Chris Columbus), následující rok v Harrym Potterovi a tajemné komnatě (r. Chris Columbus), roku 2004 v Harrym Potterovi a vězni z Azkabanu (r. Alfonso Cuarón) a následně v Harrym Potterovi a ohnivém poháru (r. Mike Newell, 2005)

Stanislav Ianevski alias Viktor Krum

6. října 2007 v 13:32 | veverka terka |  Stanislav Ianevsky
STANISLAV lANEVSKI
DATUM NAROZENÍ:16.5. 1985
ZNAMENÍ:býk
SOUROZENCI:mladší sestra
Před rolí Viktora Kruma nebyl hercem, ale jako jeho budoucí filmový protějšek byl ve škole známý pro jeho atletické schopnosti. Nebyl dramatický student.

Stanislav Ianevski se připojil k mladým tvářím Harry Potter a Ohnivý pohár jako Viktor Krum, zástupce Kruvalu v Turnaji tří kouzelníků, který bojuje proti zástupcům Bradavic a Krásnohůlek. Dvacetiletý Stanislav byl pro roli Kruma objeven zcela náhodou, když byl v Anglii na výměnném studijním pobytu. Stanislav už v Británii studoval čtyři roky, kdy jeho školu navštívila castingová režisérka a čirou náhodou zaslechla, jak se s někým baví na chodbě.

Castingová režisérka Fiona Weir jej poté požádala, zda by byl ochoten se zúčastnit konkurzu na roli Viktora Kruma. Stanislav se brzy dostal do čelních míst žebříčku nejvhodnějších adeptů, ale školní rozvrh mu znemožnil, aby se zúčastnil druhého kola, což značně snížilo jeho šance roli získat. Vyžádala si mimořádný konkurz a nakonec se probojoval do nejužšího výběru. Ačkoliv před tím nikdy nehrál, v jeho rodině se herecký talent projevoval a castingová režisérka rozpoznala jeho dobré předpoklady.

Stanislav se poté s režisérkou setkal ještě jednou, kdy byl požádán, aby se ještě setkal s Mike Newellem, režisérem Harry Potter a Ohnivý pohár. Ten mu na schůzce řekl, že roli Victora Kruma získal. Když není Stanislav na placu, kde představuje Viktora Kruma, věnuje se mnoha sportům jako například tenisu, fotbalu, rugby, atletice a plavání.

VIKTOR KRUM:
Viktor zastupuje bulharskou kouzelnickou školu Kruval.Je mu osmnáct,má šedé oči a je chytač bulharského famfrpálového mužstva.Jeho hůlka je z habrového dřeva a blány z dračího srdce,má deset a půl palce.Producenti byli přesvědčeni,že pro roli Viktora bude nejlepší najít rodilého Bulhara.Vypravili se proto přímo do Sofie,ale nakonec v konkurenci šesti set uchazečů nejlépe obstál Stanislav lanevský,který je sice Bulhar,ale žije a studuje v Londýně!
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image

Bonnie Wright alias Ginny Weasleyová

6. října 2007 v 13:29 | veverka terka |  Bonnie Wright

BONNIE WRIGHT

Jméno : Bonnie Wright
Datum narození: 17. února 1991
Barva očí: modrá
Barva vlasů: zrzavá
Výška: 152 cm
Záliby: surfování, fotbal, cestování, zpívání, tanec (balet, moderní a africké tance)
Oblíbená postava z HP: Hagrid
Oblíbená hudba: hip-hop, Destiny's Child
Oblíbená herečka: Nicole Kidman
Oblíbené předměty ve škole: kreslení, vědy, keramika
Sourozenci: bratr Lewis

Ginny je nejmladší ze sourozenců Weasleyových, a ještě k tomu jediná holka. Má tu nevýhodu, že ji všichni pořád berou jako "tu nejmladší", i Harry ji tak vidí. V přítomnosti Harryho se chová podivně a hlavně ve druhém díle se neustále červená. Přitom se mi zdá, že jinak stydlivá není (třeba Ronovi přijde divné, že si zavírá dveře když je Harry v Doupěti, jindy je má vždycky otevřené). Je chytrá (všichni Weasleyovi jsou) a určitě i odvážná (byla přece zařazena do Nebelvíru!). Dovede udržet tajemství (nikomu neřekla s kým jde Hermiona na ples ani nevyzradila Percyho tajemství :))
Vztahy

Harry Potter - Ginny je do Harryho zamilovaná asi od první chvíle kdy ho viděla u přepážky na nádraží. V prvním ročníku mu poslala Valentýnku.

Neville Longbottom - Ginny šla s Nevillem na Vánoční ples (pozval ji hned potom co ho odmítla Hermiona).

Hermiona Grangerová - možná že vám to nepřijde, ale mě Ginny a Hermiona připadají jako nejlepší kamarádky. Ginny jediná věděla s kým jde Hermiona na ples!

Colin Creevey - další obdivovatel Harryho Pottera. Jsou ve stejném ročníku a ve stejné koleji, takže se určitě znají.

Tom Raddle - Ginny skoro rok psala do jeho deníku než zjistila že člověk který jí odepisuje je nejenom zlý, ale že ji naprosto ovládá.
Její Rodina

Molly Weasleyová + Arthur Weasley - rodiče Ginny. Pan Weasley pracuje na ministerstvu kouzel v oddělení Zneužívání mudlovských výtvorů. Zbožňuje všechno co se týká mudlů a sbírá zástrčky na elektřinu.

Ron - je jen o rok starší než Ginny. Je nejlepším kamarádem Harryho Pottera, který díky tomu jezdí často k Weasleyovým na prázdniny. Ronovo nejoblíbenější famfrpálové družstvo jsou Kudleyští kanonýři a největší strach má z pavouků.

Fred a George - hodně divoká dvojčata, jsou o 3 roky starší než Ginny. Chtějí si pořídit obchod s žertovnými rekvizitami a hrají v nebelvírském famfrpálovém družstvu jako odrážeči.

Percy - pracuje na ministerstvu kouzel. V Bradavicích byl prefektem, potom i primusem. Nikdy neporušuje řády a nesnáší když ho někdo vyrušuje od práce

Charlie - hrál za chytače v nebelvírském družstvu, studuje v Rumunsku draky

Bill - v Bradavicích byl primusem, pracuje u Gringottových v Egyptě
Ginny v pátém díle


V tomhle díle má Ginny opravdu větší roli :). Hodně se změnila, poznáte to hned na začátku. Už se nestydí před Harrym, hlavně proto že už se dostala ze svojí zamilovanosti k němu. Místo toho si našla kluka (Michaela Cornera z Havraspáru, potkali se na Vánočním plese a dali se dohromady na konci čtvrtého dílu). Ginny je teď víc podobná dvojčatům Fredovi a Georgovi (nemyslím vzhledem :), docela často je s nimi (hlavně na začátku).

Na škole je nová profesorka Dolores Umbridgeová, vyučuje Obranu proti Černé magii a zároveň má kontrolu nad Bradavicemi (je pověřená Ministerstvem kouzel a provádí inspekce po celé škole). Na svých hodinách nedovoluje prakticky zkoušet kouzla, takže Hermiona vymyslí skupinu DA (Dumbledore`s Army - Brumbalova armada), kde se budou kouzla cvičit. Vede ji Harry, Ginny tam samozřejmě nesmí chybět . Potom co je Harry vyhozený z Nebelvírského famfrpálového družstva (společně s dvojčaty, protože zaútočil na Malfoye) se do družstva na místo chytače dostane Ginny . Ale později v knížce řekne že by chtěla hrát spíš na místě střelce.

Na úplným konci knížky ve vlaku se odehrává ještě pár scének... Ginny prozradí že se rozešla s Michaelem a ten teď chodí s Cho. A taky že začla chodit s Deanem Thomasem.
Ginny v sestem dile:
Tak tady se konecne zacina neco dit. Ginny sice stale chodi s harryho spoluzakem Deanem, ale Harry se ji stale libi. Ten zacina zjistovat, ze k ni take neco citi, zaroven ale nechce proti sobe postvat sveho nejlepsiho kamrada, ktery naprosto omita fakt, ze je jeho sestra dost zrala na to, aby mela zajem o kluky- proste prilis ochranitelsky typ, ktery navic nema zkusenost, ze.Harry tedy proziva dilema, ktere je vsak nahodne vyreseno pozapasovou pusou mezi nim a Ginny. Ron nakonec souhlasi s jejich vztahem, ale vse se zmeni ve chvili, kdy umira Brumbal a Harry se rozhodne vydat na cestu za vitealy. Rekne Ginny, ze si nemysli, ze by byl dobry napad, aby spolu dal chodili, protoze by se mohla ocitnout v jeste vetsim nebezpeci. Ona s nim sice nesouhlasi, ale nakonec se opravdu rozejdou.
Ginny v sedmem dile:
A tady je to uplne o necem jinem. Harry je sice na prazdninach v Doupeti, ale sama atmosfera pribehu je jina, temna. Sice to mezi nimi poradne jiskri, dokonce probehne i libacka, kterou vsak prerusi Ron, aby Harrymu vytmavil, co si o nem mysli. Nechce, aby Ginny dal trapil lichymi nadejemi a nechal ji konecne byt. Harry neochotne souhlasi a vydava se do sveta. Stale vsak na Ginny mysli, sleduje ji dokonce na Pobertove planku, boji se o ni, kdyz se dozvi, ze otevrene bojuje proti stavajicimu vedeni skoly. Na konci se samozrejme daji dohromady-celou knihu vsak neni jiste, kdo umre, kdy umre a jestli je vubec doopravdy mrtvy, ze. Z epilogu vyplyva, ze se Harry s Ginny vezmou a- zatim- maji tri deti.
Její adresa

PFD
Drury House
34-43 Russell Street
London WC2B 5HA

Tel: 020 7344 1010
Fax: 020 7836 9544

Harry Potter a Kámen Mudrců

6. října 2007 v 12:49 | veverka terka |  Harry Potter a Kámen mudrců
Jedenáctiletý chlapec s kulatými brýlemi a jizvou ve tvaru blesku na čele. Tak to je Harry Potter. Na první pohled úplně obyčejný kluk, který ale skrývá netušené kouzelnické schopnosti. V den svých jedenáctých narozenin mu šafář Hagrid přinese dopis z jeho nové školy a řekne mu pravdu o smrti jeho rodičů i o tom, že je čaroděj. Poté se Harry vydává do nové Školy čar a kouzel v Bradavicích, kde se setká se svými dvěma kamarády Ronem a Hermionou.Spolu později zažijí velká dobrodružství...

Robert Pattison alias Cedrik Dogory

6. října 2007 v 12:08 | veverka terka |  Robert Pattison
Datum narození: 13.5.1986
Místo narození: Londýn, England
Znamení: Býk
Životopis: Robert Pattison se narodil v Londýně 13.5.1986, začal s herectvím ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. Později dostal malou roli v německé produkci filmu The Ring of the Nibelungs (2004) a objevil se ve filmu Vanity Fair (2004) s herečkou Reese Witherspoon. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem. A konečně - v roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.
Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je ale Jack Nicholson.
Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.

V nedávné době natočil také film Twilight (Stmívání). Ve zfilmované podobě příběhu dívky, která se setká s novým spolužákem a zanedlouho zjistí, že je upír ,si Robert zahrál právě přitažlivého upíra. Film čeká premiéru 27. listopadu 2008 v USA. Už teď má ovšem úspěch série knih od Stephenie Meyer, jejíž první knihou je právě Twilight. Po celém světě má již teď miliony fanoušků, kteří netrpělivě čekají na filmovou podobu své oblíbené knihy.

1
2
4
1
3
4

5Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Nikki Reed, Robert Pattinson, Kellan Lutz, Jackson Rathbone, Ashley Greene

Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Nikki Reed, Robert Pattinson, Kellan Lutz, Jackson Rathbone, Ashley Greene

Elizabeth Reaser, Ashley Greene, Robert Pattinson, Peter Facinelli, Jackson Rathbone

Robert Pattinson, Cam Gigandet

Robert Pattinson

Kristen Stewart, Robert Pattinson

Nikki Reed

Kristen Stewart, Robert Pattinson

Cam Gigandet, Edi Gathegi, Rachelle Lefevre